399

Blaty Granitowe

Granit jest surowcem naturalnym, który wykorzystujemy w naszych domach. Najczęściej jako blaty i parapety. Kamień ten zyskuje coraz większą popularność, warto więc wspomnieć o jego mocnych, a także słabych stronach.
Blaty granitowe charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Nie zniszczy ich woda, wiatr, ani ogień. Są również odporne na wchłanianie tłuszczów oraz płynów. Możemy bez obaw kroić na nich warzywa i stawiać gorące garnki. Polerowana powierzchnia zapewnia łatwość czyszczenia. Niewielkie uszkodzenia, jakim ulegną blaty granitowe bez problemu da się zatuszować polerując je kamieniem szlifierskim.
Niestety blaty granitowe są dość drogie, a ich przycinanie jest trudne i najlepiej zlecić je fachowcowi. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Blaty te są chłodne, w przeciwieństwie do ciepłego drewna. Kolejną wadą blatu z tego kamienia jest konieczność jego impregnowania. Warto również wspomnieć o tym, że jeśli blat granitowy ulegnie pęknięciu lub innemu sporemu ubytkowi, musimy oddać go do zakładu kamieniarskiego, lub wymienić całą jego powierzchnie, gdyż łączenia nie wyglądają estetycznie.

About the author: