4

ZDROWO MIESZKAĆ

Nasze lokum to powinien być nasz azyl przed całym zewnętrznym światem. Spędzamy w mieszkaniu dużą, przeważająca część naszego czasu, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę, aby było w nim zdrowo i bezpiecznie?żeby nasz własny dom nas nie truł. Żeby tak było trzeba zwrócić uwagę na parę szczegółów, a więc w kuchni nie przesadzajmy z używaniem środków chemicznych do czyszczenia wszystkiego! Blat, na którym sporządza się posiłki ?zdrowiej przetrzeć roztworu octu z wodą niż chemicznym środkiem, który potem będzie miała styczność z żywnością.
Trzeba także zadbać o dobrą wentylację pomieszczeń (zwłaszcza, gdy mamy zamontowane okna z PCV, które są bardzo szczelne), okna otwierać codziennie na około dziesięć minut, ale na całą szerokość, aby powietrze wymieniło się całkowicie. Należy także dbać o kratki wentylacyjne i nigdy ich nie zasłaniać ani nie zastawiać.
Wprawdzie nie ma na to przekonywujących dowodów na szkodliwość urządzeń elektronicznych, ale lepiej zachować ostrożność w korzystaniu z komórek, robić przerwy, co dwie godziny pracując długo z komputerem i ograniczyć siedzenie przed telewizorem (zwłaszcza w bliskiej odległości).

ZDROWO MIESZKAĆ
1 vote, 3.00 avg. rating (80% score)
About the author: