9

Mieszkania młodych

Chyba każdy z młodych ludzi marzy o posiadaniu własnego lokum. Własnego miejsca na ziemi, które mógłby nazywać swoim własnym domem. O ile rynek nieruchomości daje ogromy wybór nowych mieszkań, o tyle rynek kredytów już takich dużych możliwości nie daje.

Niewielu z młodych Polaków może pozwolić sobie na zakup mieszkania bez konieczności korzystania z kredytów hipotecznych lub wsparcia rodziny.
Dla osób, które nie mają gotówki na zakup mieszkania, ani nawet nie posiadają gotówki na wkład własny państwo przewidziało rządowy program wsparcia, tak zwane mieszkania dla młodych. Jest to program, który umożliwia osobom młodym, nieposiadającym środków finansowych na wkład własny, zakup pierwszego w życiu domu jednorodzinnego lub mieszkania. Program skierowany jest do osób młodych, do 35 roku życia i dotyczy zarówno osób samotnych, małżeństw z dziećmi lub bez, a także rodziców samotnie wychowujących dzieci.
Aby skorzystać z tego programu warto spotkać się z doradcą finansowym, który doradzi nam jaki kredyt wybrać, w jakim banku i jak skorzystać z programu MDM.

About the author: