3

Jurata

Jurata to bardzo specyficzna miejscowość. Administracyjnie należy do gminy Jastarnia. Jej wyjątkowość widać na pierwszy rzut oka – położona jest w środku sosnowego lasu porastającego cały półwysep helski. Wznosząc kolejne budynki nie wycinano bynajmniej drzew – budynki powstawały pomiędzy nimi.
Mieszkańcy Juraty dochody czerpią podobnie jak wszyscy ludzie na półwyspie głównie z turystyki i rybołówstwa. Mała ilość dostępnych gruntów i duże zainteresowanie ze strony rynku sprawiają, że nieruchomości są tu bardzo drogie – ich ceny należą do najwyższych w Europie. Na terenie miejscowości znajduje się efektowne, drewniane molo, z którego widać m.in. wypoczynkowy ośrodek prezydencki oraz wzniesione przez Niemców podczas Drugiej Wojny Światowej obiekty, będące częścią systemu badań torped.
W Juracie jest kilka nowoczesnych pensjonatów oraz kilka obiektów które zostawił nam w spadku komunizm. Dojechać do tej miejscowości można samochodem, autobusem i pociągiem. Zarówno w sezonie letnim jak i poza nim.

Inne nasze artykuły:

Jurata
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About the author:

1 COMMENT

  1. Tematyczny portal internetowy o deweloperach

    ogrodzenia betonowe