4

Bloczki betonowe

Jak postawić fundamenty budowy

Decydując się na budowę domu musimy zacząć od pozyskania odpowiedniej działki, uzyskania niezbędnych pozwoleń, a następnie przygotowania projektu. Dopiero kiedy przebrniemy przez te wszystkie etapy, możemy fizycznie rozpocząć budowę. Jak w każdym przypadku zacząć należy od przygotowania fundamentów. Dawniej wykopywano je ręcznie, zasypywano gruzem w celu wzmocnienia, a następnie zalewano samodzielnie przygotowywanym betonem. Teraz technologia budowy fundamentów uległa całkowitej zmianie.
Do ich postawienia najczęściej wykorzystuje się bloczki betonowe. Wykonane z materiału odpornego na wilgoć i warunki atmosferyczne znacznie ułatwiają i przyspieszają budowę fundamentów. Bloczki te są też ogólnodostępne i tanie, nie ma więc żadnych problemów z ich nabyciem i transportem. Decydując się na budowę fundamentów za pomocą tej technologii, klienci mają do wyboru bloczki betonowe fundamentowe lub pustaki zasypowe. Czym te produkty różnią się od siebie?
Otóż pierwsze z wymienionych są produktem, z którego powstają gotowe fundamenty. Wystarczy je odpowiednio ułożyć i tyle. Pustaki zasypowe jak sama nazwa mówi wymagają jeszcze zasypania. Są one puste w środku i stanowią jedynie swego rodzaju stabilną konstrukcję fundamentów, konstrukcję która wymaga jeszcze wypełnienia betonem.
Wydaje się, że mniej pracochłonne i kłopotliwe jest wykonywanie fundamentów przy użyciu bloczków betonowych. Obie technologie są jednak popularne i powszechnie stosowane, a o wyborze jednej z nich często decyduje wielkość budowy.

Bloczki betonowe
1 vote, 3.00 avg. rating (80% score)
About the author: