3

BEZPIECZNA ŁAZIENKA

Łazienki zwykle nie są zbyt duże, czasami nie mają okna i panuje w nich ciepło i wilgoć a to sprzyja rozwojowi grzybów pleśniowych a to poważny wróg człowieka! Są niebezpieczne dla naszego zdrowia, gdyż wydzielają toksyczne substancje. Widać je najlepiej na poczerniałych fugach między kafelkami, albo w postaci ciemnych kropek lub plamek na ścianach. Poczerniałe fugi najlepiej usunąć, albo wyskrobać ich zmienioną część, następnie zaimpregnować preparatem grzybobójczym i nałożyć nową warstwę, ( chociaż prawdopodobnie w głębszej warstwie zostały zarodniki grzybów i pleśń szybko powróci).
Jeśli łazienka jest wspólna z toaletą, należy uważać na spłukiwana wodę w toalecie, zawsze należy opuszczać klapę ubikacji, bo podczas spłukiwania powstaje tak zwany aerozol biologiczny i wraz z niewidocznymi kropelkami wody rozprowadzone są (200 gatunków bakterii) bakterie nawet na 2 metry! Dobrze używać kostki bakteriobójczej i jak najczęściej stosować specjalne płyny czyszcząco- bakteriobójcze na obrzeżach muszli.
Natomiast wannę i brodzik należy dokładnie myć po każdej kąpieli, gdyż nawet nasze własne bakterie potrafią nam zaszkodzić.

BEZPIECZNA ŁAZIENKA
1 vote, 2.00 avg. rating (70% score)
About the author: