3

Architektura naturalna

W dobie wciąż bijących na alarm ekologów niemal każda dziedzina naszego życia będzie musiała wkrótce zastosować rozwiązania bardziej przyjazne środowisku. Architektura ma tę łatwość, że właściwe stosowanie nieekologicznych materiałów to w jej przypadku dopiero nowość.

Od zarania dziejów bowiem głównymi materiałami budowlanymi i konstrukcyjnym były kamień, drewno, glina, piasek oraz dodatki w postaci materiałów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Dziś architektura naturalna wraca do łask, a architekci chętnie eksperymentują z takimi technikami jak ziemia ubijana, konstrukcje drewniane wypełniane kostkami słomy i tynkowane mieszanką gliny i piasku czy budowle z cegieł z włókien konopnych.

Nic dziwnego, że popularność takiej architektury, także w budownictwie mieszkaniowym stale rośnie. Jest to rozwiązanie zarówno bezpieczne dla środowiska, jak i zdrowsze dla nas, ludzi. Dodatkowo niejednokrotnie, zwłaszcza przy pracy własnej, jest to rozwiązanie tańsze niż najpowszechniejsze dziś domy z cegieł czy pustaków.

Architektura naturalna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About the author: